O Rybabě a mořské duši
<<<<<>>>>>

O Rybabě a mořské duši

Ilustrace: Petr Nikl
Rok: 2007
Formát: 215 x 290 mm
Počet stran: 48
Vazba: V8
ISBN: 80-86283-17-8
Cena: 388 Kč 349 Kč

Product variations

I v druhé Niklově pohádce O Rybabě a Mořské duši se čtenáři vypraví do mořské říše, kde vládne jen tma. Není divu, že hlubinná rybka Rybaba zatouží poznat světlo, o kterém náhodou slyšela vyprávět úhoře. Na cestě za světlem jí pomůžou moudrá Medúza a sloní Želva. Rybaba je natolik okouzlena cestou za sluncem, že se rozhodne světlo přinést i do hlubin. Při zpáteční cestě se však setká s nečekanými překážkami. 
Toto podobenství o věčném putování duše za poznáním je psáno rytmizovaným jazykem, který přímo vybízí čtenáře k četbě nahlas. Jednotlivé odstavce jsou nápaditým grafikem Robertem V. Novákem oddělené vlnkou odkazující ke slavné Morgernsternově básni Malá rybí hudba. Kouzelné Niklovy mezzotinty evokují tajemně pohádkovou atmosféru v mořské hlubině a my čteme bez dechu na jeden zátah až do konce.
Kniha vyhrála 1. místo v soutěži o nejkrásněšjší českou knihu 2002 v kategorii literatury pro děti a mládež a byla nominována na Magnesii Literu 2002. Vychází ve 2. vydání v překrásné ruční vazbě s novou obálkou.
 
Stáhnout ukázku v PDF
Stáhnout obrázky v plné velikosti: 1
Ocenění
Nejkrásnější kniha ČR 2002 – 1. místo
Magnesia Litera 2003 – nominace