Kafárna 2003

1. sezóna

Literární kafárny začala připravovat nakladatelka Iva Pecháčková ve spolupráci se Švandovým divadlem na Smíchově pravidelně každý první čtvrtek v měsíci. Literární odpoledne v kavárně Švandova divadla vznikla původně jako cyklus pořadů o literátech tvořících dnes nebo v minulosti na Praze 5. Literární večery se rychle ujaly a brzy se přetvořily v další pořady - autorská čtení s hudebním doprovodem, křty knížek a literární pořady se soutěžemi pro děti. Mezi autory, kteří na literárních kavárnách ze svých knížek četli, patří například Filip Topol, Jaroslav Rudiš, Ivan M. Jirous, Markéta Pilátová či Petra Hůlová. Vstup je volný – těšíme se na všechny, kdo mají rádi literaturu a krásné knížky.

Pokud chcete dostávat program literárních akcí pro děti,
 
Čtení nejen pro děti každý první čtvrtek v měsíci od 17:15
v kavárně Švandova divadla.
8. prosinec 2003

Literární kafárna č. 2
Daniela Fischerová: Duhové pohádky 
Křest knihy Duhové pohádky dramatičky Daniely Fischerové. Z knihy četli Daniela Fischerová a herec Bořivoj Navrátil, na piano hrál své skladby Mirek Vodrážka.


7. listopadu 2003

Literární kafárna č. 1
Jiří Stránský: Povídačky pro moje slunce
Historicky první Literární kafárna ve Švandově divadle proběhla v listopadu 2003. Spisovatel a prezident Českého centra PEN klubu besedoval s dětmi a četl ze své knihy Povídačky pro moje slunce.


4. září 2013

Literární kafárna č.0
Křest Pižďuchů Václava Havla v Týnské literární kavárně – pana autora uvedl Jiří Stránský, knihu představila Iva Pecháčková a zazpíval soubor Ženy. Václav Havel a Jiří Sopko knížku dvě hodiny v knihkupectví podepisovali a povídali se se čtenáři, hosté Dagmar Havlová, ministr kultury Pavel Dostál, Eva Holubová a další vzácní hosté z řad literátů, herců, politiků a přátel pana autora povídali na nádvoří a literatuře, divadle a politice...